ŻALUZJE ALUMINIOWE, ŻALUZJE DREWNIANE, ŻALUZJE POZIOME

Żaluzje aluminiowe to produkty z poprzedniej epoki. Mimo prostoty budowy oraz wyglądu cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Można by wręcz powiedzieć, że to właśnie prostota stylu sprawia, że przeżywają aktualnie swój renesans. Żaluzje aluminiowe i drewniane poziome świetnie dekorują dzisiejsze wnętrza, które prezentują nowoczesny styl. Osłony te stosowane są do podkreślenia surowego i nowoczesnego wnętrza, a także z powodzeniem dekorują okna w biurach i przestrzeniach przygotowanych do pracy. Poniżej przedstawiamy żaluzje poziome z podziałem na rodzaj materiału użytego w produkcji. 

ŻALUZJE ALUMINIOWE POZIOME

Żaluzje aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych osłon okiennych. Stanowi o tym stosunkowo niska cena oraz duża funkcjonalność. Podstawowy profil aluminiowy taśmy występuje w szerokości 25 mm, a poszerzony 50 mm. System zamontowany jest na stalowej rynnie, która w wersji topowej jest w kolorze lamel, a w wersji rozszerzonej posiadam specjalną maskownicę. Żaluzje poziome aluminiowe sterowane są zwykle za pomocą pokrętła regulującego kąt wpadania promieni słonecznych. Żaluzję można podnieść do góry szyby przy pomocy sznurka operującego wysokość. W wersji dodatkowej istnieje możliwość wykonania sterowania łańcuszkowego, które obsługuje całkowicie żaluzje, zarówno regulację doświetlenia jak i wysokość podniesienia lamel. 

Żaluzje aluminiowe poziome to system dopasowany do większości okien, dzięki zastosowaniu różnorodnej kolorystyki barw oraz oklein drewnopodobnych. Montaż można wykonać w świetle szyby oraz na ramie okiennej jako wolnowiszące. Ponadto dodatkowym plusem rozwiązania jest fakt, że zwinięcie lamel w pozycji górnej zostawia jeszcze bardzo dużo wolnej szyby. W systemie zastosowane zostały również perforacje lamel oraz prowadzenie boczne, żyłką nylonową, która pozwala trzymać żaluzje przy szybie podczas otwartego okna.

 

ŻALUZJE DREWNIANE 

Żaluzje drewniane oferują nietuzinkowy styl oraz ponadprzeciętną jakość. Wyposażone wnętrze w ten typ osłony prezentuje się pięknie i elegancko. Ponadczasowa elegancja drewna oraz prestiż jego stosowania zostaną na pewno zauważone przez wielu gości.

Żaluzje drewniane wykonujemy w dwóch wersjach szerokości lameli; 25 mm oraz 50 mm. Oba rozwiązania stosuje się w zupełnie innych celach. Żaluzje na taśmach 25 mm można stosować we wnęki szyb oraz na skrzydła okienne. Rozwiązanie to scala żaluzje z przestrzenią okna. Taśmy o szerokości 50 mm stosowane są zawsze do zasłonięcia całej przestrzeni okna i montowane zwykle do ściany lub sufitu. Różnorodność lakierów bejc pozwala uzyskać wiele wariantów odcieni dopasowanych do indywidualnych potrzeb. 

Żaluzje wyposażone zostają w standardowe podnoszenie sznurkowe i pokrętło regulujące dopływ promieni. Istnieje również możliwość stosowania napędów elektrycznych.

 

ŻALUZJE PIONOWE 

Żaluzje pionowe, zwane inaczej vertiacale to materiałowe osłony wykonane w formie pasów pionowych. Tkanina zostaje przymocowana do specjalnego karnisza, której obsługa odbywa się sznurem lub pokrętłem. Rozwiązanie takie pozwala na osłonięcie dużych i bardzo dużych okien, oraz witryn szklanych. Żaluzje pionowe nie posiadają praktycznie żadnego ograniczenia szerokości ani długości, ponieważ pozwalają łączyć się w moduły. Częste zastosowanie znajdują w obiektach firmowych, gospodarczych oraz aulach szkolnych. Różnorodne kolory pasów pozwolą dopasować się do praktycznie każdego typu pomieszczenia, a stosunkowo umiarkowana cena rozwiązania znajdzie uznanie wielu zaopatrzeniowców. 

Montaż żaluzji pionowych można wykonać do sufitu, jako rozwiązanie typowe, lub na ściany na specjalnie przygotowanych wspornikach. W jednym i drugim typie należy precyzyjnie określić odległość mocowania szyny górnej od ściany. 

Oferta żaluzji pionowych to ponad 100 kolorów i rodzajów tkanin, również atestowanych w warunkach PPOŻ, z certyfikatem ogniotrwałości.

 

POMIARY

Działamy błyskawicznie. Pomiary w naturalnych warunkach wykonujemy w ciągu 1-2 dni od zgłoszenia. Pracujemy aby dopasować się do Państwa potrzeb czasowych. Zabieramy katalogi i wzorniki zgłoszone przy umawianiu pomiaru.

REALIZACJA

Zamówienia realizujemy zwykle w ciągu 5-7 dni roboczych. W przypadku wydużonego terminu, nasz konsultant poinformuje o przewidywanym czasie realizacji oraz ewentualnych przyczynach wydłużenia terminu wykonania.

MONTAŻ 

Wykonamy profesjonalnie montaż zamówienia. Wszystko odbędzie się sprawnie i dokładnie. Zwykle montaż profesjonalnie przeszkolonego pracownika trwa od 3 do 5 minut na jedną zamówioną roletę. 

GWARANCJA 

Pełna 2 letnia gwarancja na Nasze produkty. Bez wymówek. Jakość  produktu jest pewna u wielu, obsługa po zakupowa to pewność i Nasz priorytet! Gwarantujemy pełną obsługę gwarancyjną i po gwarancujna jako wartość ze znaczeniem.

GALERIA INSPIRACJI ŻALUZJI

ZAREZERWUJ TERMIN

Umów się na pomiar w najbliższym wolnym terminie.

Żaluzje aluminiowe, żaluzje drewniane, żaluzje poziome, żaluzje pionowe, Łodź, Pabianice

COPYRIGHT BY DARK-ROLL seit 2008