Rolety Zewnętrzne

      Ciepło i bezpiecznie już zawsze

Rolety zewnętrzne, rolety aluminiowe, rolety antywłamaniowe i zabezpieczające

Rolety zewnętrzne, to praktyczne rozwiązanie do każdego domu i mieszkania, a w obecnym czasie również dla firm. Zastosowanie rolet aluminiowych w domach lub mieszkaniach to oprócz pewnego zabezpieczenia, również odczuwalna oszczędność w ogrzewaniu pomieszczeń. Ogromne zalety wyposażenia pomieszczeń w rolety zewnętrzne są faktem, a można do nich zaliczyć głównie:

 • zabezpieczenie pomieszczeń przed włamaniem,
 • ochrona prywatności,
 • osłona przeciwsłoneczna,
 • ochrona przed nagrzewaniem latem,
 • osłona przed zimnem w okresie zimowym,
 • osłona przeciw wiatrowa.

Wielu osobom już jedna z wyżej wymienionych zalet potwierdza sens instalacji rolet aluminiowych. Niekiedy samo odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia jest tak potrzebne ( np. sala projekcyjna ), że pozostałe walory rolet zewnętrznych są jakby „dodatkowo”. Niemniej każda z w/w wartości jest przydatna w mniejszym lub większym stopniu, co zależy głównie od potrzeb użytkownika. 

Jak zatem wybrać odpowiedni rodzaj rolet zewnętrznych dla własnych potrzeb ?  Należy najpierw określić sposób montażu i ich wykorzystanie. Inaczej bowiem konstruowane są rolety antywłamaniowe a inaczej rolety zabezpieczające. Inne parametry rolet aluminiowych  potrzebne są do nowo budowanego domu lub lokalu, a inne do już istniejącej posesji. Jeszcze inną potrzebą będzie kierował się ktoś, kto potrzebuje tylko oddzielić roletą aluminiową jakiś obszar lub przestrzeń np. wnękę w ścianie czy przestrzeń magazynową.

Następnie warto zastanowić się nad sposobem obsługi rolet, a tu możemy wybrać naprawdę wiele wariantów sterowania:

 • tradycyjny ręczne zwijaczem,
 • ręczne zwijaczem korbowym,
 • manualne przegubem kardana,
 • ręczne sprężyną naciągową, 
 • elektryczne przełącznikiem,
 • drogą radiową pilotem,
 • elektryczne radiowe z centrali sterujące.

Jak widać paleta możliwości jest duża, a wybór nie zawsze oczywisty. Kierowanie się wyłącznie końcową ofertą cenową, nie odzwierciedla jednak faktycznych potrzeb użytkownika. Jak przecież oddać do użytku roletę o gabarytach dużego balkonu ze sterowaniem ręcznym drobnej kobiecie lub dziecku ?    Bardzo często sugestie specjalistów w tej kwestii są pomocne, a zdobyte doświadczenie innych kosztuje najmniej.  Dodatkowo każdą roletę można wyposażyć w dedykowane rozwiązania podnoszące walory użytkowe i bezpieczeństwa takie jak rygle, automaty, klamki, zamki baskwilowe i inne. Więc jak możesz samemu poradzić sobie z tak rozbudowanym produktem? Wystarczy oprzeć się na doświadczeniu i wiedzy specjalistów.

A to właśnie te różne wątpliwości i chęć pomocy, jest dla Nas głównym celem w realizacji Państwa potrzeb. Nie muszą Państwo znać się na niczym, wystarczy zdać się na wykwalifikowany zespół doradców i monterów z Naszej firmy, a Państwa potrzeby zostaną opracowane w każdym detalu.

 

TYPOWE ROLETY ZEWNĘTRZNE

rolety-zewnetrzne-lodz

ROLETY NATYNKOWE

Jest to system rolet zewnętrznych, stosowany głównie na już istniejące elewacje budynków. Roleta aluminiowa mocowana jest zazwyczaj na lico ściany lub we wnękę okienną. Przy stosowaniu montażu we wnękę okienną, część okna zostaje zasłonięta obudową tylną kasety. Skrzynka wykonana z pełnego aluminium wykonana może być w wersji standardowej lub zaokrąglonej, w zależności od życzenia użytkownika. System ten można również wyposażyć w moskitiery przeciw owadom. Roleta aluminiowa w tego typie montażu pozwala wytworzyć znaczną przestrzeń ( odległość ) między oknem a roletą, co przekłada się na wysoką poprawę izolacyjności cieplnej poprzez naturalny „wiatrołap” o szerokości parapetu.

 

ROLETY PODTYNKOWE / NADSTAWNE 

System podtynkowy rolet jest schowanych w ścianie budynku. W systemie podtynkowym roleta montowana zostaje z zewnątrz budynku, do ramy okna, a skrzynka z pancerzem wystaje ponad ramę okienną. Rolety podtynkowe to rozwiązanie bardzo dobre dla nowego budownictwa, gdzie warstwa przyszłego ocieplenia zakryje skrzynkę, a całość rolety jest doskonale wyciszona i ocieplona. Rewizja rolety, w przypadku konieczności serwisu, zostaje na zewnątrz, co pozwala na przeprowadzenie prac konserwacyjnych bez brudzenia wnętrza domu. Polecamy rozwiązanie dla każdego wymagającego i świadomego użytkownika.

Rolety nadstawne montowane zawsze wraz z ramą okna. Integruje się je przy pomocy specjalnych adapterów, a następnie montuje cały zestaw okno-roleta we wnęce ościeży.    Rolety te są stosowane rzadziej w warunkach typowych polskich budów, choćby ze względu na stosowanie gotowych projektów budowlanych. W projektach tych otwory okienne zwykle są typowe dla okien, a rolety nadstawne wypełniają część tych przestrzeni co zmniejsza wymiary okna. System posiada rewizję od wewnątrz domu, oraz mniejsze parametry wyciszenia.

 

ANTYWŁAMANIOWE ROLETY ZEWNĘTRZNE 

Rolety antywłamaniowe w wersji certyfikowanej to JEDYNE rolety z certyfikatem bezpieczeństwa. O ile większość rolet z reguły nazywamy antywłamaniowymi, tak te rolety posiadają stosowane potwierdzenia instytutów. Standardowe rolety zabezpieczające oczywiście znacznie podnoszą bezpieczeństwo budynku i zniechęcą adeptów cudzej własności, lecz certyfikowane rolety antywłamaniowe to produkt na potrzeby solidnego niezachwianego bezpieczeństwa. Specjalnie przygotowane wzmocnione profile, prowadnice blokujące wygięcie / wyjęcie pancerza, aluminiowa wzmocniona listwa dolna, blokujące podniesienie zaczepy pancerza oraz pewna automatyka rolet to PEWNOŚĆ bezpieczeństwa. 

Rolety posiadają badania zgodnie z  normą PN-EN 1627:2011 i otrzymały III klasę odporności na włamanie.  

RODZAJE I KOLORY PROFILI ROLET

ROLETY ZEWNĘTRZNE CENA 

Wielu z klientów zadaje pytanie w pierwszym kontakcie o cenę produktu. To zrozumiałe, ale tylko z punktu czysto ekonomicznego dla klienta. Ale czy właśnie z tego samego powodu zainteresowany klient zgłasza chęć zakupu? Czy nie interesuje Ciebie, drogi kliencie jaki otrzymasz produkt i usługę? Czy żądasz wyłącznie najniższej cenowo oferty po to, żeby w końcowym rozrachunku zakupić również rozczarowanie lub produkt, który będzie dla Ciebie niewygodny? Niestety wielu sprzedawców podaje zwykle cenę jednego metra kwadratowego rolety. Tak „rozegrana” partia sprzedaży opiera się na nieprofesjonalnym i nierzetelnym porównaniu oferty z różnych firm. Bo jak porównać coś czego nie można zmierzyć ? Rzetelność obsługi, dopasowanie produktu do potrzeb użytkownika, dobry i pewny montaż czy zupełnie inny asortyment sprzedażowy? To PEWNE, że przy wyborze rolet, a zwłaszcza przy zakupie ich większej ilości, to NIE CENA odgrywa kluczową rolę. Jest tym przede wszystkim PEWNOŚĆ obsługi, rzetelny pomiar i pomoc w konfiguracji, dobry i sprawny montaż a także obsługa po zakupowa gwarancyjna i serwisowa. 

rolety zewnętrzne łódź, rolety aluminiowe łódź, rolety antywłamaniowe, rolety zewnętrzne podtynkowe